Днес се изиграха първите две срещи от 15 кръг на ТЕСИ НБЛ. Левски спечели трудно в ямболската зала Диана с 88-82 (21-20, 20-20, 23-22, 24-20). Най резултатен за победителите бе Лайънъл Чалмърс с 27 точки, Джордже Мичич отбеляза 15, с 13 е Джумейн Джоунс.

За домакините 22 точки вкара Станислав Говедаров, Станислав Славейков има 18, Стоян Петков е с 14 точки и 9 борби, Павлин Иванов добави 12, силно игра центърът Костадин Маршавелски, който направи дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби.

В Правец Лукойл Академик нямаше никакви проблеми с Берое и победи с разгромното 106-50 (27-12, 26-22, 18-11, 35-5). Гостите бяха отписали този мач, на полувремето губеха с двайсет точки, а резултатът от последната четвъртина - 35-5, е красноречив.

Киърън Ачара отбеляза най-много точки за домакините - 17, с една по-малко е завърналият се след травма Аландо Тъкър, 14 има Александър Янев, Юре Лалич добави 12, с 11 е Божидар Аврамов. За 13 минути игра Николай Грозев вкара 2 точки и овладя 6 борби. За Берое отново най-резултатни бяха новите американци - Брендън Баудри с 19 точки и Джош Кроуфърд с 13.

Утре от 18.00 ч. са останалите две срещи от кръга. Балкан гостува в Плевен на Спартак, а Черно море Порт Варна приема Рилски спортист. В този кръг почиваше Черноморец.