Баскетболистите на Балкан започнаха успешно тридневния турнир в Бургас. В късния втори мач от днешната програма те спечелиха срещу косовския Сигал Прищина с 83-73.

Зелените водеха през цялото времетраене на срещата и превъзхождаха своя съперник. В началото на последната четвъртина разликата в тяхна полза премина 20 точки, след което Александър Тодоров пусна в игра всички играчи.

Мартин Маринов бе най-резултатен с 15 точки, всичките от тройки, капитанът Павел Маринов отбеляза 13, още трима са двуцифрен актив - по 11 вкараха Иван Лилов и Педжа Стаменкович, с 10 е Милан Милованович. Той игра само 12 минути, тъй като получи травма и не влезе до края на мача. Предстои да му бъде направена снимка. С по 6 точки са Ваклинов и Маринчешки, с 3 са Тенчев и Н. Маринов, 2 има Павич. За Сигал Арън МакГи е с 26 точки и 10 борби, Дардан Бериша има 11.

В първия мач от турнира, последвал официалното откриване, домакинът Черноморец загуби от Кожув Гевгелия с 66-92 (13-18, 19-24, 16-22, 18-28).

Утре от 17.00 ч. в зала "Бойчо Брънзов" Балкан ще играе с Черноморец. След този мач е двубоят Кожув - Сигал.