Два луксозни автомобила, собственост на бившия депутат от ГЕРБ Антоний Йорданов, бяха изпепелени тази нощ в Пловдив.. Неуредени сметки е основната версия за посегателството, по която ще работи разследването. Това не е първият случай, при който Йорданов е жертва на сплашване и палеж на колите. Миналата година неизвестни драснаха клечката на други две негови возила.
Тази нощ между 02,00 и 02,30 часа са пламнали два мерцедеса. Престъплението е идентично с миналогодишното. Предполага се, че поръчителят на тези палежи е един и същ.
Луксозните возила са били паркирани едно до друго на улица "Чернишевски", където живее семейството. Мерцедесът бил напълно изгорен, а джипът - с малки поражения. Има следи от запалителната течност, с която били залети возилата. От пожара са били леко засегнати паркираните в съседство автомобили.
Бившият депутат от ГЕРБ Антоний Йорданов е близък на убития ботевградчанин Семко Семков. 24-годишната дъщеря на Йорданов Стефка се оказа съдружник на убития Семков във фирмата "Семан хънт", регистрирана през март 2013 г.
Семков и Йорданова имали интереси и в бизнеса с дивечовъдни и лесовъдни дейности.
В друга фирма - "Натура Оптима", тя е партньор със сина на бившия банкер Славчо Христов - Чавдар. Дружеството е спечелило конкурс през 2012 г. за стопанисване и ползване на дивечовъден участък "Омана" край Доспат с площ от 2000 хектара.
Фирма на Семко държи на концесия ловен участък в с. Литаково. И двата конкурса на бизнес партньорите са спечелени от Държавната агенция по горите, когато тя е била под контрола на бившия депутат от ГЕРБ Емил Димитров.
На миналите парламентарни избори Йорданов бе изваден от избираемото място в листата на ГЕРБ.
Подпалиха колите на бивш депутат, близък на убития Семко Семков
Добавете и Вашето мнение сред останалите 33.
Източник: botevgrad.com
Посещения: 6469
Дата: 22.01.2015, 14:16
Подобни новини
Коментари
добави коментар
|
|
Цигански не четем!
|
|
|
21 da ta ee ba v g**a
|
|
|
Цигански не четем!
|
|
|
AMI NE 4ETI BE PROSTAK
|
|
|
Цигански не четем!
|
|
|
NA TOZ IADIOT TAZ NOST E MY SE VIDI KRAIA
|
|
|
Цигански не четем!
|
|
|
После ще ходи при Семки
|
|
|
гората казва от мен тресчица от теб кръвчица- ДРАВНИЦИ МИСЛЕТЕ
|
|
|
ДЕБИЛИ!!!
|
|
|
Важното е,че мутренското самоунищожение продължава с пълна пара!
|
|
|
ми екстра да се тепат по повече и по бръже
|
|
|
ТИЯ ГИ И ХВАНАХА ВИЕ ДРЕМЕТЕ .
|
Моля, спазвайте добрия тон и не използвайте нецензурни и обидни изрази!




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари