Новият член на Западната "Б" група "Балкан" завърши с разгромна победа последния си мач от трета дивизия. В събота в Ботевград той разби "Ботев 1937" от Ихтиман с 5-1.

За съжаление мачът се игра пред обидно малко публика. Тя бе възпряна от непрекъснатия дъжд, който спря едва 45 минути преди срещата, но продължи след началото на второто полувреме. Някои не дойдоха и заради откриването на европейското по футбол, което съвпадна с началния час на срещата в Ботевград.

По този начин малцина се възползваха от безплатните  2000 кебапчета, които ръководството на ФК "Балкан" бе осигурило за зрителите по случай завръщането в "Б" група.

Всичките 6 гола паднаха през второто полувреме. Влезлият след почивката Райко Влъчков откри в 50-та минута. Пет минути по-късно Славик Раданов удвои, а само три след това Алексей Степанов доведе до 3-0. Степанов вкара второто си попадение в 70-та минута, а в 79-та гостите успяха да намалят на 4-1. Този резултат бе предвиден преди началото от шефа на охраната Милко Маринов. В последната атака обаче отново Райко Влъчков, този път с глава, отне радостта на предвиждача и резултатът бе фиксиран на 5-1.

"Балкан": Митев (70 - Игнатов), Баков, Пейков (46 - Влъчков), Ралков, Сърновски, Арангелов, Степанов, Кацаров, Борисов, Станев (46 - Божанов), Раданов