Днес в контролен мач, игран в Арена Ботевград, Балкан се наложи над Лукойл Академик със 77-71 (21-29, 25-12, 15-16, 16-14). Срещата бе оспорвана и имаше интересен развой. Лукойл Академик изигра силна първа част, в която отбеляза 6 тройки и я спечели с 29-21. Само за  минута и половина от началото на втората, обаче, балканци изравниха, а в 15-та минута самите те вече водеха с 10 точки - 42-32. До края на полувремето съперниците им успяха да намалят изоставането си до 5 точки - 46-41.

В третия период лидерът в класирането заигра по-силно в защита и постепенно започна да намалява разликата, като минута преди края му изравни при 57-57. След това обаче зелените отново дръпнаха с 4 точки и след половин час игра водеха с 61-57.  В последната четвъртина домакините отново натрупаха аванс от 10 точки, но три минути преди края Лукойл Академик успя да го сведе само до 1 - 68-67. До края  балканци парираха опитите на гостите за пълен обрат, бяха по-концентрирани и по-точни в стрелбата и спечелиха със 77-71.

Четирима от Балкан са с двуцифрен актив: с 16 точки е Мартин Маринов, 13 отбеляза Педжа Стаменкович, с 12 е Вукота Павич, Павел Маринов вкара 11. По 8 точки реализираха Върбанов и Острев, 6 има Милованович, с 3 е Иван Лилов.

За Лукойл Академик единственият с двуцифрен актив е Веселин Веселинов, който завърши с 18 точки. По 9 вкараха Крис Минков и Груев, с по 7 са Браун, Банев и Шундов, по 6 добавиха Смит и Захариев, с 3 е Драгович.