Димитър Делчев, секретар на Реформаторския блок и член на правната и вътрешната комисии в 43-то НС, внесе в деловодството на парламента въпрос към министъра на вътрешните работи и вицепремиер Румяна Бъчварова за разследвания на МВР срещу кмета на Ботевград. Делчев пита дали има образувани проверки на Икономическа полиция за съмнителни сделки с обществено имущество в Ботевград, както и колко са досъдебните производства, водени от МВР, по които има разследване срещу кмета Георги Георгиев. Привличан ли е кметът на Община Ботевград към административна отговорност с издаване на наказателно постановление, пита още народният представител. Получавам множество сигнали от граждани за съмнения за злоупотреби при управлението на Общината, затова бих искал министър Бъчварова да даде информация за разследванията и досъдебните производства срещу г-н Георгиев, коментира Делчев. В мотивите си народният представител посочва, че от години има информация, че кметът Георгиев ощетява Община Ботевград чрез продажба на общински имоти, които, чрез система от сделки, в крайна сметка стават собственост на негови роднини. В одитния доклад на Сметната палата от декември миналата година има констатирани несъответствия за над 14 млн лв., подписвани договори без провеждане на обществени поръчки, както и незаконно проведени поръчки, подчертава също Делчев.
Подобни новини
Няма намерени подобни новини.
Коментари
добави коментар
|
|
Кмета отговаря:Ще има ама друг път!
|
|
|
Ако, това е отговорът му - ПАК ГРЕШКА, И ПОРЕДНИЯ АВТОГОЛ ! !
|
|
|
ДЕЛЧЕВ ДА СЕЗИРА КУНЕВА И ДА ГО ПОДХВАНЕ НОВОТО ЗВЕНО ЗА БОРБА С КОРУПЦИЯТА
|
|
|
Е и като питате какво С питане ще си останете и отговори няма да има.
|
|
|
Ако двамата депутати - К.Нинова и Д.Делчев атакуват от две страни ГЕРБ заради компрометирания кмет, нещата вече стават интересни. ГЕРБ може да си позволи да неглижира питането на Нинова, но РБ все пак се води съюзник на партията на Бацето и такова неглигжиране на РБ е невъзможно. Още повече ,че Делчев е член тъкмо на двете комисии, които са от значение за разобличаване далаверите на Г.Г. и ръководената от него общинска администрация. Този път попадението е в десетката и опозиционните съветници могат сама да приветстват тази помощ, защото не е важно котката какъв цвят има, а да лови мишки. Да приемем,че групата общински опозиционни съветници ще подпомогнат Делчев с необходимата информация за кметските "прояви".
|
|
|
Браво на РБ!
|
|
|
Хора, не очаквайте нещо да се случи - боце е алчен колкото тулата, че и повече. Белязаният си плаща на тиквата да го покрива, вие да не мислите, че всичко краднато е за него? ще запушат устата на РБ, а БСП си мълчат както винаги.
|
|
|
Ех, кмете, кмете, напразно ги събира снощи. Язък ти за номинацията, сега оная кака ще ти чете далаверите в директно предаване по БНТ
|
|
|
Чакай сега, какво мислите, че ще отговори Бъчварова?
Първо ще каже има еди какви си разследвания, а може и да не каже, защото докато вървят разследванията тя няма право да изнася повече инфо! Управляващите, ще искат да видят дали разследванията, ще донесат нещо конкретно с/у Георгиев и ако има сериозни данни за пред съда, не за пред форумите, как да се "договорят" с него и ако - не, чак тогава може да го жертват! Което е малко вероятно! Помните ли един наш съгражданин, в качеството му на зам. областен го хванаха с белязани пари и какво? Нищо! Просто повече за него нищо не се коментира, няма го в публичното пространство! А за депото - той каза - питайте изпълнителя! |
|
|
МОЛИМ ВИ СПАСЕТЕ НИ ОТ ТОЗИ ''СМЕТ''!!!!!!11МОЛИМ ВИ ,ТОЙ Е ЗА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР!ОКРА ОБЩИНАТА ............КАКВИ ЛИ МРЪСТОИЙ НЕ НАПРАВИ!НО ЗАЕДНО С НЕГО И ДРУГО ,КОЙТО МУ ПАЗЯТ КОЗИНАТА А С СИГУРНОСТ СА ОТ ПРАВИТЕЛСТВОТО И СИ ДЯЛТ МИЛИОНЧЕТААААААААААААААААА
|
|
|
Не се самозалъгвайте, ще ви се да стане чудо, но няма начин, Тулата е обречен на възмездие
|
|
|
Гого ти си нащта гордост не ни изоставяй ,пак да станеш кмет
|
|
|
#12 Ще стане кмет в затвора.С кеф ще му нареждат старите затворници "Я кмете помети столовата,а после измий кенефите,че старото обича да се изходи на чисто".За вечерта ще си има специална нощничка с дантелки.Всички гяволъци ще му излезнат през носа (г**а).За много години ТАМ кмете!!!
|
|
|
Въпрос на време е Тулата "да го обхване" чувство за "чест и достойнство" и да си подаде оставката, за да "изчисти" името си. Справка:подвизите на генерал Тонев. Разбира се след спешен разговор с Бойко Борисов. Защото ако се разрови, може да излязат и повече работи...
|
|
|
Тулата е гнида. Никой няма да го вика, ами направо ще го отстранят.
|
|
|
Доживях!Партии с различна политическа платформа на борба с кражбите и корупцията!Да, така го правят и в Румъния!
|
|
|
бай ганьо новаченски има политически чадър, част от парите отиват най -вероятно в партийната каса на герб, така че питайте колкото искате, кражбата на държавни и европейски пари е известна на всички, но как ще си плащат мутрите в София, разбирайте и Б. Б., луксозния живот иначе
|
|
|
Да ,тулата е гнида на хлебарка!Няма наяждане!
|
|
|
к. 16
Цитат "Партии с различна политическа платформа на борба с кражбите и корупцията!" Вярваш ли си! |
|
|
политическият елит се издържа от контрабанда на петрол (Златев и руската мафия в България), стоки (цигари алкохол), държавни поръчки с преначисляване на огромни суми, които отиват в частни сметки, а не за строителство, образование и т. н.
|
Моля, спазвайте добрия тон и не използвайте нецензурни и обидни изрази!




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари