Днес, 3 октомври в междинния десети кръг на Югозаадната "В" група футболният отбор на "Балкан" постигна десетата си поредна победа от изиграните 10 мача. Той разгроми гостуващия "Септември" Симитли с 6-1, на полувремето 4-1.

Още в 20-тата минута резултатът вече бе 4-0 за "Балкан". Нено Ненов отбеляза първия гол, като довкара отбитата от вратаря топка  след изпълнен от Славик Раданов пряк свободен удар.

Иван Вълков направи 2-0 седем минути по-късно след самостоятелна акция.

Почти веднага Димчо Ръждев  (на снимката) завърши перфектна триходова комбинация, започнала от Мартин Бечев и преминала през Иван вълков, и със страховит шут от малък ъгъл препарира вратаря от Симитли.  Същият този вратар спъна в наказателното поле Иван Вълков, а Славик Раданов стилно вкара отсъдената дузпа.

Неминуемото отпускане доведе до гол във вратата на "Балктан". В 26-тата минута Лазаров от "Септемри" стреля неспасяемо от близо и намали.

Куриозен бе петият гол на "Балкан". Той стана десет минути след подновяването на играта , когато Иван Вълков изпълни остро ъглов удар и бранителят Кацарски забоде топката в собствената си врата.

Последният шести за "отличен" бе вкаран от влезлия като резерва Мартин Подвързачов, който се възползва от груба грешка на водената от ветерана Антон Бачев защита и вкара при първото си докосване на топката.

Балкан - Симитли 6-1 (4-1)

1-0 Нено Ненов               3 мин

2-0 Иван Вълков            10 мин

3-0 Димчо Ръждев         12 мин

4-0 Славик Раданов        20 мин (д)

4-1 Лазаров                       26 мин

5-1 Кацарски (автогол)   55 мин

6-1 Мартин Подвързачов 62 мин