Днес се изиграха последните три срещи от 3 кръг на НБЛ. В Стара Загора домакините от Берое загубиха от Лукойл Академик с 65-93.


Първи победи от началото на шампионата спечелиха отборите на Рилски спортист и Черноморец. Самоковци се наложиха при гостуването си на Спартак Плевен с 84-72. А Черноморец победи в Пловдив новия член на лигата Академик Бултекс 99 със 103-100. Константин Коев вкара 33 точки за победителите, като отбеляза 8 тройки от 12 опита. За домакините бившият играч на Балкан Бошко Йовович завърши с дабъл-дабъл от 27 точки и 11 борби.


Ще припомним, че в четвъртък Балкан победи като домакин Ямбол със 116-70, а в петък Левски 2014 бе надигран в София от Черно море Порт Варна със 75-88.