В днешния втори четвъртфинален мач от турнира за Купата на България домакините от Балкан спечелиха срещу Черно море Порт Варна със 105-80 /23-22, 28-22, 25-25, 29-11/. В събота от 17.00 ч. в Арена Ботевград съперник на зелените ще бъде Лукойл Академик, който в първата четвъртфинална среща победи Левски 2014 с 88-72, след като на полувремео изоставаше с 11 точки.

Крайният резултат и разликата от 25 точки може да заблуди онези, които не са наблюдавали мача. Защото гостите, въпреки силните трусове, на които бяха подложени в последната седмица, играха със завидно висок дух и бяха доста равностойни в първите три части. В първата четвъртина моряците на два пъти повеждаха, тя завърши 23-22 за Балкан. Във втората се получиха няколко равенства, домакините взеха аванс от 7 точки - 51-44, но той бе постигнат в последните две минути.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, за което говори и резултатът от третия период - 25-25. Едва в началото на последната част балканци натиснаха здраво, гостите видимо отпаднаха физически заради липсата на ротация и разликата започна да набъбва. Само за две минути тя стигна 16 точки - 87-71, премина двайсетте точки в 35-та при 93-72, за да се стигне до крайното 105-80 за Балкан.

В крайна сметк, въпреки оспорваните първи три части, гостите от Варна водеха в мача само 1.16 мин, но в останалото време се държаха твърде близо в резултата. А и  статистическите показатели отразяват превъзходството на Балкан: по-добра стрелба - 53% срещу 39% на Черно море, 18 борби повече - 43 спрямо 25, два пъти повече асистенции - 26 на 13.

Отново изключителна стрелба показа капитанът на Балкан Мартин Маринов. Той стана топреализатор с 27 точки, като вкара 6 тройки от 10 опита, има 2/2 за 2 точки и 5/5 от наказателната линия. Много силно игра и Мартин Дурчев, отбелязал 19 точки, с 18 точки и 4 тройки е Марко Бръкич, който не игра в последните мачове, 12 точки вкара Фортънбъри, 11 има Върбанов, със 7 е Петков, по 2 добавиха Цветкович и Острев.

За Черно море много силно се представи Ангел Нацкин, той вкара 21 точки и 5 тройки в десетте си стрелби, с по 18 са Симеон Илиев и Станислав Цонков.

В петък са останалите две четвъртфинални срещи. От 17.00 ч. играят Рилски спортист и Ямбол, а от 19.30 съперници са Берое и Спартак Плевен.