Баскетболният отбор на ОУ"Св. Св. Кирил и Методий" - момичета от 5 до 7 клас, стана първенец на Софийска област. На проведеното днес в Ботевград първенство на областта момичетата от ботевградското училище, водени от преподавателката Даниела Бориславова, победиха отбора на ОУ "Отец Паисий" от Самоков с 40-35.

Това бе и единствената среща от турнира. Според предварителната програма трябваше да участва и отборът на Костенец, но той не пристигна.

Победителките получиха купата за областен първенец. Предстои им участие в зонален турнир, на който ще бъде определен един от участниците във финалния турнир на Ученическите игри.

Утре сутринта в ботевградската зала Балкан започва областното ученическо първенство по баскетбол за момчета от 5 до 7 клас.