Днес в Ботевград стартира финалният турнир за определяне шампиона на България за момчета до 12 години, който ще продължи до неделя. Участващите 12 отбора са разделени в 2 предварителни групи, които играят мачовете си и в двете зали - Балкан и Арена Ботевград.

В първата си среща в група А отборът на Балкан с треньор Виктория Маринова победи в Арена Ботевград Черно море Порт Варна с 61-35 /10-11, 33-3,10-8, 8-13/. Малките балканци загубиха първата четвъртина, но спечели втората с 33-3, като на полувремето водеше с 43-14. В останалите две части домакините успяха да поддържат разлика и постигнаха първата си победа.

Днес следобед от 15.00 ч., отново в Арена Ботевград, във втория си мач за деня Балкан ще играе с Левски. В групата са още отборите на Несебър и Сливен баскет.

В първата среща от група Б, играна от 9.30 в зала Балкан, Доростол Силистра победи БУБА баскетбол с 51-40.