В днешния междинен 14 кръг футболистите на Балкан приеха втория в класирането на Югозападната трета лига - Струмска слава. Двама тима си поделиха по една точка, след като завършиха 1-1.

Домакините започнаха по-мощно и още в 10-та минута страхотно воле на Иван Редовски профуча на сантиметри над напречната греда, а пет минути по-късно вратарят на Струмска слава Костадинов спаси удар с глава на Кристиян Цеков.

Само 4 минути след това обаче балканци поведоха в резултата с гол на Цветелин Цаковски. Това стана след една атака, започнала с подаване на Здравко Атанасов към Симон Николов, който намери Иван Мишев, халфът пусна прецизен пас в наказателното поле към Цаковски и голмайсторът майсторски мушна топката под плонжиралия вратар. В 33-та минута Балкан имаше шанс и за второ попадение, но ударът с глава на Кристиян Цеков мина над вратата.

Гостуващият тим изравни в 62-та минута чрез Валентин Иванов, който засече отбитата от гредата топка след удар на негов съотборник. След това попадение и двата отбора създадоха доста положения за втори гол, но не успяха. Вратарят на Балкан Едуард Мечикян спаси удар от фаул на Ивайло Стоянов в 70-та минута, а пет минути преди края фрапантен пропуск направи Валентин Иванов, излязъл сам срещу Мечикян, но вратарят отново бе хладнокръвен и спаси. До края на срещата и балканци имаше своите шансове за гол, но Цаковски, Редовски и Атанасов не се възползваха.

След последния съдийски сигнал треньорът на Струмска слава Владимир Димитров каза, че това е най-слабият мач на неговия отбор от началото на сезона.  Наставникът на Балкан Иван Редовски пък бе раздвоен от постигнатото равенство, тъй като отборът му можеше да спечели и трите точки.

И за двата отбора това бе пети равен мач от началото на сезона. За Струмска слава и петте ремита са при гостуване. Те запазиха второто място, но вече на 4 точки след първия Сливнишки герой и само на една пред Миньор Перник, който има и мач по-малко от тях.

Резултати от днешния 14 кръг: Пирин ГД - Пирин Разлог 3-0, Миньор Перник - Ботев Ихтиман 3-2, Хебър - Чавдар Етрополе 1-3, Рилски спортист -Германия 3-2, Вихрен - Марек 0-2, Сливнишки герой - Свобода Пещера 5-0, Велбъжд - Чепинец 5-1, последният мач Септември Симитли - Беласица започна в 17.00 ч.

Следващият 15 кръг ще бъде след седмица - отново в сряда, 9 ноември. В него Балкан гостува на Свобода Пещера.