Балканци спечелиха днешното си гостуване на Черно море Тича с 18  точки разлика - 58-76, в мач от 14 кръг на НБЛ. Този успех дойде след 3 поредни загуби край морето в последните три сезона. Балансът на нашите досега е 7 победи и 5 загуби.

Зелените превъзхождаха с изключение на първата четвъртина, след която изоставаха с 3 точки - 17-14. Те осъществиха пълен обрат още в началото на втората, когато за две минути и половина  направиха серия от 11-0 за 25-17 в тяхна полза, а в 15-та минута преднината им стана двуцифрена - 23-34, полувремето завърши 41-28 за Балкан.

В третия период домакините се опитаха да смъкнат изоставането си, но не успяха. Той завърши 14-14 и след три части резултатът бе 55-42. С тройка още в първата атака на последната четвъртина преднината на Балкан стана 18 точки, домакините се разколебаха и до края  доиграваха мача. Гостите преминаха и двайсетте точки в 35-та минута при 69-48 и до последната сирена нямаха проблеми.

Станимир Маринов бе най-резултатен за победителите с 18 точки, като овладя 7 борби и направи 5 асистенции. Михайло Секулович отбеляза 15 точки и има 8 борби, Ивко Ивков вкара 13 точки, с 8 е Амин Хот, по 7 вкараха Кочев и Даниълс, като американецът взе и 8 борби, Душан Цветкович завърши с 6 точки при повторния си дебют за Балкан.

За Черно море с двуцифрени точкови показатели са само двама - по 13 точки вкараха Веселин Георгиев и Мръкович, с 9 е Джурич.

В следващия кръг на 21 януари Балкан ще бъде домакин на Левски 2014.

В другите две срещи от днес Спартак Плевен разпиля като домакин Рилски спортист с 93-77, а в София Академик Бултекс 99 спечели лесно срещу Левски 2014 с 91-58. Последната среща от кръга е утре, когато играят Ямбол и Лукойл Академик, почива Берое.