Футболистите на "Балкан" започнаха с минимална загуба гостуването си на "Спортист" Своге в днешния първи кръг на Западната "Б" група. Единственият гол падна в 37-та минута.

Първата опасна атака бе за "Балкан", но не доведе до голова опасност. Много бързо домакините наложиха тотален игрови превес. Добре наредени от треньора нси Джамбазки и с бързи действия,  свогенци бяха по-добрият отбор през цялото първо полувреме. Те пресираха жестоко съперниците им още в тяхната поливина и можеха да водят с 2-0 още в 25-та минута след неадекватни действия на цялата халфова линия на "зелено-белите", което неминуемо се отрази и на играта на защитата.

Точно в средата на първото полувреме бранителите на "Балкан" не можаха да реагират на бърза атака и нападателят Радослав Димитров , или Меси - както кой знае защо му викаха фенове и съиграчи, се озова сам срещу вратаря, но капитанът изби виртуозно.

Само две минути по-късно с голяма през двойката ни централни защитници се промъкна нс голяма лекота Венцислав Христов, но Митев отново е блестящ, като хвана силния му удар. Нова липса на разбирателство по десния фланг на отбраната даде възможност на Николай Иванов да овладее топката и с удар от около 12 метра нариачният от публиката  Генчо отбеляза единствения гол. Този път и Митев не можа да спаси резила на колегите си пред него.

Три минути по-късно Иван Редовски отправи опасен удар от фаул, но топката мина на половин метър от страничната греда.

Второто полувреме започна още по-лошо за ""Балкан". Само 3 минути след подновяването на играта главният рефер Стефан Павлов от Бугас вдигна втори жълт картон на Христо Арангелов - за нарушение в центъра на терена край тъча, ако въобще имаше такова. Започна и гаден дъжд, продължил до края на срещата.

Тогава настъпи неочакваното за всички на стадион "Искър". Изглежда преалено успокоени, свогенци отстъпиха инициативата и се повтори картината от първото полувреме, но с обратен знак. Макар и само с 10 души, балканци започнаха да играят точно и мощно, а защитата на "Спортист" се гънеше яко.  И големият шанс дойде - в 52-та минута след перфектна комбинация - може би единствената такава в мача, Иван Редовски бе изведен на увдарна позиция, но резервният вратар, заменил титуляра именно след сблъсък с Редовски, изби, макар и с мъка. Само две пимуни по-късно отново той се превърна в герой, като докосна с пръсти удар от воле на Емил Шаламанов на метър от пеналта, насочен точно под горната греда.

Играта се обърна, но не и резултатът. До края свогенци продължиха да играят хаотично, далеч преди последния сигнал започнаха с традиционните селски номера като въргаляния и ритане на топката надалеч. Но все пак успяха да постигнат първата си победя. Така Спортист Своге - Балкан 1-0.

"Спортист": Симеонов (52 -Кочев), Борисов (66 - Стефанов), Димитров, Тодоров (35 - Антонов), Василев, Младенов,  Цветков, Иванов, Петров, Христов, Драмов

"Балкан": Митев, Цв. Иванов, Пейков, Ралков (75 - Боян Георгиев), Арангелов,  Степанов, Шаламанов, Стойчовски, Кр. Иванов (65 - К. Кръстев), Г. Иванов (82 - Боновски), Редовски

Рефери: Стефан Павлов (Бурас), Николай Христов (Бургас), Шезджан Сабри (Разград)