Българският ансамбъл по художествена гимнастика завърши на пето място на Олимпиадата в Пекин. Нашите в състав Йоанна Танчева, Йолита Манолова, Зорница Маринова, Мая Пауновска, Татяна Тонгова и Цвета Кусева събраха 16.75 точки след изпълнението си на въже, а на обръч и бухалки получиха 16. 80. Това отреди пета позиция в крайното класиране на момичетата на Адриана Дунавска. Шампион стана тимът на Русия, следван от този на Китай. Италианките останаха трети, а тимът на Беларус - четвърти.

Това бе и последното участие на българите на Олимпийските игри в Пекин. Те спечелиха 5 медала - една титла в гребането на Румяна Нейкова, един сребърен и три бронови медала за борците - един в класическия стил и три в свободния.