Футболният отбор на "Балкан" спря с победната си серия. Това стана в неделя, 7 октомври при гостуването в Бобовдол на местния "Миньор" в среща от ХI кръг на Югозападната "В" група.

Мачът завърши наравно - 1-1, като и двата гола бяха отбелязани през първото полувреме. Домакините откриха още в 7-та минута чрез точно изпълнена дузпа. Тя бе направо измислена от главния рефер Борислав Николов. В 30-тата "балканци" изравниха с гол на защитника Йонко Пейков ( на снимката отпред) след центриране на Славик Раданов

Преди изравнителния гол двата отбора останаха с по 10 души,от "Балкан" бе изгонен Иван Вълков (на снимката - зад Пейков).

През второто полувреме нападателите на "Балкан" изпуснаха 5 чисти положения. Сами срещу вратаря не можаха да реализират Славик Раданов и Мартин Топузов.

Срещата се игра без публика заради наказание на домакините. То бе вследствие на предишното домакинство на Миньор срещу "Левски" Елин Пелин. Тогава отборът от центъра на Шопландия победи с гол в 93-та минута, което предизвика гнева на публиката на домакините.