След днешния втори ден от турнира в памет на Иван Андреев станаха известни финалистите. Това са домакините от Балкан и Черно море Тича, които ще определят победителя утре, петък от 12.00 ч. в Арена Ботевград. Преди тях от 10.00 ч. е срещата за 3-4 място между Лукойл Академик и македонския Академия ФМП Скопие.

Днес и Балкан, и Черно море постигнаха победи и в двете си играни срещи. В първия мач сутринта в зала "Георги Христов" воденият от треньора Николай Пеев тим на домакините спечели срещу черногорския Kids basket от Подгорица с 61-49 /23-8, 20-16, 8-10, 10-15/.

Следобед в първия полуфинал Балкан победи в регионалното дерби и отбора от Правец Лукойл Академик. Резултатът от срещата е 65-48 /13-12, 15-6, 21-18, 16-12/. Най-резултатен с 20 точки бе Александър Гавалюгов, с 14 е Даниел Йорданов, а Стефан Михайлов вкара 10.

Сутринта Черно море Тича надигра гръцкия Арис Солун със 75-41. А тази вечер в един оспорван полуфинал надделя над македонския Академия ФМП Скопие със 75-62. Срещата вървеше кош за кош до средата на третата четвъртина, след което малките моряци взеха аванс от 8 точки. В последните десет минути успяха да го запазят и дори да го, въпреки непрестанните опити на техните съперници да направят обрат.