Днес в мач от 23 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан спечелиха домакинството си на ОФК Елин Пелин с 2-1. Това бе трети пореден успех на зелените, които се изкачиха с две места по-нагоре в класирането - на 11-то, с 28 точки, с колкото са още два тима след тях - Миньор Перник и Беласица.

Домакините проспаха цялото първо полувреме, като имаха само един опасен удар. В 39-та минута след изпълнен пряк свободен удар от Никола Иванов включилият се в атака бранител Петър Василев стреля от упор, но би право във вратаря.

Още с началото на вторите 45 минути гостите от Елин Пелин продължиха да бъдат по-мотивирани. И първи стигнаха до гол в 48-та минута с удар малко пред границата на наказателното поле. Три минути след това имаха отлична възможност да вкарат и второ попадение след грешка на защитата на Балкан, но  Емил Петров спаси вратата си от нов гол.

Едва тогава зелените вдигнаха оборотите, за което спомогнаха и направените смени. Те изравниха в 74-та минута, когато Никола Иванов - Шейха  намери в пеналта Красимир Георгиев и нападателят простреля отблизо вратата на гостите. Девет минути по-късно балканци стигнаха до пълен обрат. След една от многобройните атаки влезлият като резерва Ивайло Цветанов с мощен плътен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостуващия отбор.

Веднага след като главният съдия Емилиян Антонов даде край на мача, към него се втурнаха да му искат обяснения играчи на ОФК Елин Пелин. Реферът се отправи бегом към съблекалните, но бе застигнат от изпълняващия длъжността треньор на гостите в тази среща. Всичко това стана пред погледа на дежурния делегат.

В следващия 24 кръг, който е в сряда, 4 април Балкан гостува на Вихрен Сандански. А на 7 април, събота е домакин на Беласица Петрич.

Резултати от 23 кръг: Чвадар Етрополе - Ботев Ихтиман 4-0, Миньор Перник - Пирин Разлог 0-0, Хебър - Германея 1-0, Банско - Вихрен 3-4, Сл. герой - Беласица 0-0, Марек - Свобода Пещера 0-1, Симитли - ЦСКА 1948 0-0, Пирин ГД - Р. спортист 1-3