Днес футболистите на Балкан изиграха последния си мач от първенството на Югозападната трета лига. Те загубиха при гостуването си на Ботев Ихтиман с 4-1 и завършиха на десето място в крайното класиране. Зелените събраха 41 точки от 10 победи, 11 равенства и 13 загуби и са с голово съотношение  49-60.

Балкан първи отбеляза гол още в 3-та минута, негов автор бе Цветослав Ботев. Две минути по-късно домакините изравниха. А през второто полувреме вкараха още три попадения за крайното 4-1.

През цялата среща на вратата на Балкан бе 16-годишният Мартин Кирилов. Дебют в мъжкия тим направиха още двама от юношите младша възраст на Балкан, също 16-годишни - Спас Лазаров и Роберто Петров.

В този последен кръг падна и последната въпросителна - кой ще бъде вторият изпадащ отбор. Това е Пирин Гоце Делчев, който в директен сблъсък за оставане не можа да победи Германея Сапарева баня, мачът завърши 0-0.

Другият изпадащ бе ясен няколко кръга преди това - ОФК Елин Пелин. В по-горнята Втора лига от следващия сезон ще играе ЦСКА 1948. А в Югозападната трета лига от есента ще играе изпадналият от втория ешелон Оборище Панагюрище.

Резултати от последния 34 кръг: Пирин ГД - Германея 0-0, ЦСКА 1948 - Вихрен 0-0, Марек - Чавдар Етрополе 0-0, Сливнишки герой - Миньор Перник 1-1, Банско - Хебър 2-2, Свобода Пещера - Беласица 1-1, Рилски спортист - ОФК Елин Пелин 3-0, Септември Симитли - Пирин Разлог 3-1.

Крайно класиране: 1. ЦСКА 1948 92 2. Хебър 84 3. Вихрен 62 4. Миньор Пк 54 5. Банско 53 6. Етрополе 52 7. Симитли 50 8. Сл. герой 46 9. Беласица 42 10. БАЛКАН 41 11. Ботев Ихтиман 40 12. Свобода Пещера 38 13. Пирин Разлог 38 14. Марек 37 15.Рилски спортист 36 16. Германея 35 17. Пирин Гоце Делчев 32 18. ОФК Елин Пелин 21