Отборът на Балкан стана безапелационен шампион на завършилия днес в Ботевград финален турнир за момчета до 12 години. На финала срещу БУБА баскетбол воденият от треньора Николай Пеев тим спечели с категоричното 80-38. Развоят на мача по части е красноречив: 27-15, 17-11, 23-2, 23-10. И абсолютно заслужено  спечели първото място, след като и във всички останали срещи побеждаваше с разлика над 20 точки.

Купата за първото място и златните медали на шампионите бяха връчени от кмета на Ботевград Иван Гавалюгов. Трофеят бе вдигнат победоносно от неговия син - капитана на Балкан Александър Гавалюгов.

Това е втора шампионска титла при 12-годишните на треньора Николай Пеев. Първата бе през 2011 година, отново в Ботевград, но в старата зала "Балкан", сега  "Георги Христов".

Значително по-оспорвана бе срещата за бронзовите медали между Рилски спортист и Сливен баскет. След немалко обрати третото място завоюваха момчетата от Самоков, подготвени отлично от треньорката Веселка Тодорова.

В другите мачове, които оформиха крайното класиране, се получиха следните резултати:

5-6 място: Доростол Силистра - Черно море Тича 82-61

7-8 място: ЦСКА - Академик Пловдив 70-66

9-10 място: Академик София - Тунджа Ямбол 52-50

11-12 място: Дунав Русе - Левски 68-61