Футболистите на Балкан започнаха по най-добрия начин новия шампионат на Югозападната трута лига. В днешното гостуване в първия кръг те успяха да победят домакините от Септември Симитли с 2-0.

След нулево равенство през първото полувреме, балканци откриха резултата в 65-та минута с гол на Ивайло Цветанов. Само две минути по-късно, обаче, зелените останаха с човек по-малко заради червен картон на Симон Николов. В оставащото до края време Балкан парира опитите на домакините да стигнат до попадение. Нещо повече, в добавеното време окончателна точка на спора сложи Цветелин Цаковски, който оформи крайното 0-2.

"Доволен съм не само от резултата, но и от играта, която показахме - каза след мача треньорът Иван Редовски. - Искам да поздравя футболистите от отбора за показания характер", добави той.

В следващия втори кръг, който е другата събота - 18 август, първото домакинство на Балкан ще бъде срещу Марек Дупница от 18.00 ч. на стадион "Христо Ботев".

Останалите резултати от днешния 1 кръг: Хебър Пазарджик - Сливнишки герой 1-1, Ботев Ихтиман - Миньор Перник 2-1, Банско - Германея Сапарева баня 1-2, Чавдар Етрополе - Спортист Своге 3-1, Надежда Доброславци - Беласица Петрич 2-1, Велбъжд Кюстендил - Пирин Разлог 0-5, Оборище Панагюрище - Рилски спортист 4-1, Вихрен - Марек 3-1 /1-2/.