Във втория си мач от група J отборът на Балкан записа тежко поражение при гостуването си на израелския Ирони Нес Циона със 100-73 /27-20, 29-29, 16-24, 28-10/. Домакините водеха през цялото време на мача и превъзхождаха по всички компоненти.

Ирони започна силно и взе първата четвъртина с 27-20. Спечели и втората с 29-19 и на полувремето водеше със 17 разлика - 56-39.

Балканци изиграха силно само третата част, която спечелиха с 24-16 и пасивът им стана едноцифрен - 72-63. Започнаха обаче много лошо последния период, допускайки серия от 10-0 за домакините, които в 34-та минута поведоха с 82-63.

След това зелените започнаха безразборно да обстрелват коша, пасивът им започна да набъбва и последната сирена прозвуча при 100-73.

Микейл Хопкинс бе най-резултатен за Балкан със 17 точки, взе и 8 борби. С 15 точки е Мирко Мулалич, стрелбата му от тройката бе 4 от 11, а от фаула - 1 от 5. Брендън Браун отбеляза 10 точки, Венци Петков вкара 9, с по с завършиха Крис Минков и Алекс Гаврилович.

За Ирони Нес Циона Декуан Кук е топреализатор със 17 точки. С 16 е Джералд Лий, Янив Соломон вкара 14, Одед Брандвайн - 12.

Тежко поражение претърпя в същата група и Левски Лукойл. При гостуването си в Унгария на Алба Фехервар сините бяха разгромени с 89-56 /23-19, 18-18, 20-10, 28-9/.

Останалите срещи от групата са след Нова година.