В последния си мач от група J - гостуването тази вечер на Левски Лукойл, Балкан загуби със 105-88 /27-26, 23-23, 29-24, 26-15/. Зелените обаче останаха на второто място в групата, тъй като по същото време Ирони Нес Циона спечели гостуването на Алба Фехервар с 96-80. И се класираха за Топ 16 не като щастлив губещ, а по право.

След първите две части балканци изоставаха само с 1 точка - 50-49. В третата чяст се стигна до няколко промени във водачеството и няколко равенства, но с тройка със сирената домакините поведоха със 79-73 преди последните десет минути. В тях Балкан се срина, допусна убийствена серия от 16-3 за Левски Лукойл, който в 34-та минута дръпна с 93-76 и мачът на практика свърши.

За статистиката: Алекс Гаврилович вкара 20 точки за Балкан, с 19 е Микейл Хопкинс, 13 вкара Павлин Иванов , с 12 е Димитър Димитров, 11 добави Ламаркъс Рийд. За победителите Христо Захариев реализира 26 точки, с 18 е Патрик Рембърт, Деян Иванов е с 16.

От групата напред със сигурност продължават първите три отбора - Ирони Нес Циона, Балкан и Алба Фехервар. Всички 16 отбора за предстоящата фаза на елиминациите ще станат известни след изиграването на срещите от последния кръг утре както на мачовете от другите три групи на ФИБА Къп, както и тези от Шампионската лига.