Футболистите на Балкан претърпяха поражение и във втория кръг от първенството на Югозападната трета лига. Резултатът от днешното гостуване в Панагюрище е 4-0 /1-0/ за Оборище.

Балканци първи нанесоха опасеен удар в 11-та минута, спасен от вратаря на домакините Акалски. Две минути по-късно обаче - в 13-та - те останаха с човек по-малко. Червен картон получи Ивайло Цветанов за грубо нарушение срещу Кременлиев.

Домакините откриха в 29-та минута чрез Н. Колев, при който резултат завърши първото полувреме. През второто Оборище вкара два гола в рамките на 13 минути - в 49-та точен бе Стоилов, а в 58-та - Иванов. Крайното 4-0 оформи Нетов от дузпа в 74-та минута.

Следващия 3 кръг в събота, 17 август Балкан е домакин на септември Симитли. Мачът е от 18.00 ч. на стадион "Христо Ботев".

Резултати от днешния 2 краг: Рилски спортист - Чавдар Етрополе 4-2 /0-2/, Марек - Вихрен 0-2, Ботев Ихтиман - Перун Кресна 1-2, Сливнишки герой - Пирин Разлог 2-0, Миньор Перник - Спортист Своге 2-0, ФК Кюстендил - Надежда Доброславци 1-1 /0-1/, Септември Симитли - Беласица от 20.00 ч. на осветление.