Във втората предсезонна контрола, която се игра тази вечер в сръбския град Чачак, баскетболистите на Балкан загубиха от черногорския Морнар Бар с 83-79 /27-23, 16-17, 24-16, 16-23/. Морнар, който бе без трима национали на Черна гора - американеца с черногорски паспорт Дерек Нийдъм, Сеат Шехович и Милко Биелица, водеха в продължение на 35 минути, а Балкан бе напред в резултата 3 минути и 41 секунди. Най-голямата преднина в полза на победителите бе 16 точки - 78-62 в 34-та минута, а на Балкан - 4 точки.

Балкан имаше с 2% по-добра стрелба от своя съперник - 50 на сто /26-52/ срещу 48% на Морнар /24-50/. Победителите имат по-добър процент от тройката - 36 /8 от 22/ спрямо 32 процента на Балкан /8 от 25/. Морнар е с 3 борби повече - 27 срещу 24, балканци извършиха 9 нарушение повече - 32 спрямо 23.

Най-резултатни за победителите с по 14 точки са центърът Урош Лукович /8 борби/  и американският гард Брендис Рейли Рос. Бившият играч на Балкан Вукота Павич, който вече няколко сезона играе в тима от град Бар, е с 10 точки и 5 борби.