Баскетболистите на Балкан постигнаха успех в първата си среща от редовния сезон на НБЛ 2019/2020. В неделя в Арена Ботевград те се наложиха над новака в лигата Черноморец Бургас с 83-70 /21-14, 19-26, 26-16, 17-14/.

Домакините спечелиха първата четвъртина, а три минути след началото на втората поведоха с двуцифрена разлика - 29-19.  До края на частта обаче момчетата от Бругас играха по-добре и на полувремето резултатът бе равен 40-40.

След почивката домакините отново започнаха със серия 7-0 за 69 секунди и в края на четвъртината отново   стигнаха до двуцифрена разлика - 66-56. В последните десет минути отново доминираха, без да блестят, и победиха с 83-70.

Любопитното е, че Балкан отбеляза 54 точки в полето под коша срещу само 22 на Черноморец, но тима от Бургас има повече овладени борби - 44 спрямо 42 на Балкан. Победителите са с по-добър процент стрелба - 48.9 срещу 38.6, но интересен е показателят за 3 точки: 4 от 20 на Балкан и 11 от 29 на Черноморец.

С 21 точки е Дейшон Найт, по 17 вкараха Димитър Димитров и Михайло Секулович, който овладя 8 борби. Крис Минков отбеляза 10 точки, четирима са с по 4 -Джордан Калахан, Ивко Ивков, Здравко Христов и Марин Маринов, с 2 е Николай Вангелов. За Балкан заради контузия от мача за Суперкупата срещата пропусна Марко Радонич. Дебют за Балкан направи юношата на клуба Георги Маринов.

Най-резултатен за водения от Данчо Колев тим на Черноморец бе Джамал Кинг с 21 точки, с по 10 точки са Млейк Рейнолдс и Тевън Джоунс, по 8 вкараха Робърт Георгиев и Симеон Русинов.

Сн.: БК Балкан