Тази вечер в среща от 3 кръг на НБЛ отборът на Балкан победи гостуващия Черно море Тича със 101-66 /25-18, 26-15, 25-12, 25-21/. Това бе трети техен успех от началото на първенството и трето поражение на тима от Варна.

Победителите превъзхождаха през цялата среща. Те бяха напред в резултата близо 37 минути, а моряците водеха само в първите 2 минути и 50 секунди. Най-голямата разлика в полза на Балкан бе 37 точки при 101-64.

Крис Минков бе най-резултатен за Балкан с 20 точки с 6 тройки от 7 стрелби. С 18 точки е Михайло Секулович, силно се включи Ивко Ивков с 16 точки и 6 отнети топки. Дейшон Найт и Митко Димитров отбелязаха по 11 точки, като американецът е с 9 асистенции, а капитанът - с 6 борби. Марин Маринов вкара 5 точки, с 3 е Здравко Христов, Джордан Калахан завърши с 2 точки, но има 8 асистенции.

За първи път зрителите видяха в игра двете нови попълнения, присъединили се към отбора миналата седмица. Алекс Симеонов игра 14 минути, за които отбеляза 8 точки и овладя 8 борби. Американецът Кени Хол бе на полето близо 20 минути, като има 5 точки и 6 овладени топки. В групата за мача не бе Николай Вангелов, който го изгледа от трибуните на Арена Ботевград.

За Черно море Тича най-всички бе американският гард Джими Гавин с 24 точки и 5 асистенции, Симеон Илиев направи дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби.

Следващата седмица на Балкан предстоят още две домакинства. В сряда, 23 октомври от 19.00 ч. посреща руския Енисей Красноярск в първия мач от група Джи на ФИБА Къп, а в събота, 26 октомври приема в Арена Ботевград Рилски спортист в среща от 4 кръг на НБЛ.

Другите мачове от 3 кръг: в петък Левски Лукойл - Ямбол 92-62, днес Академик Бултекс 99 - Черноморец 95-68, Рилски спортист - Академик 95-86, Берое - Спартак 91-77.

Сн.: БК Балкан