Днес Балкан 1929 постигна много важен успех срещу отбора на Рилски спортист (Самоков) с 1:0. През първото полувреме двата отбора си размениха по един  удар в гредата, като играта беше концентрирана предимно в центъра на терена. Футболистите се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Играчите на Балкан оказаха по-голям натиск над своя съперник през второто полувреме. С втора греда след хубав удар се отчете Иван Редовски, който се завърна в игра след наказание. Балкан продължи да търси трите точки и в 84 минута капитанът на отбора Здравко Атанасов отбеляза победното си попадение.

С тази победа Балкан се нареди на 11 място във временното класиране с актив от 15 точки.

В следващият кръг, който е другата събота - 16 ноември, Балкан 1929 гостува на Ботев Ихтиман.