Баскетболистите на Балкан претърпяха трето поражение при третото си поредно гостуване в група G на турнира за Купата на ФИБА Европа. Те загубиха с 15 точки разлика - 84-69 /21-19, 14-20, 27-14, 22-16/, след като в първата среща между двата тима в Ботевград победиха с 2 - 82-80. В последните два мача от групата те са домакини на Клуж Напока другата седмица и на Сьодертале Кингс.

След равностойна първа четвъртина, завършила 21-19 за домакините, зелените изиграха силна втора част, която спечелиха с 20-14 и на полувремето резултатът бе 39-35 в тяхна полза. В третия период обаче тимът от Русия наложи своето темпо, спечели го с 27-14 и преди последната част водехе с 62-53. След което увеличи своята преднина до крайното 84-69.

Деийшон Найт бе най-резултатен за Балкан с 15 точки, има 5 борби и 4 асистенции и е с най-висок коефициент на полезност. С 13 точки и 5 борби и втори по ефетивност е Кени Хол. Крис Минков отбеляза 11 точки, Джордан Калахан има 9, с по 6 точки са Михайло Секулович и Димитър Димитров, който е с 6 борби, 5 вкара Марко Радонич, 3 Станислав Цонков, с 2 е Алекс Симеонов.

За Енисей Красноярск с по 15 точки са американците Девиън Бери и Дъстин Хоуг, с по 14 са Денис Захаров и  Гарлън Грийн.