Тази вечер в първия мач от 12 кръг на НБЛ Балкан спечели по категоричен начин гостуването си на Черно море Тича с 88-67 /24-18, 20-9, 26-18, 18-22/. Това бе 11-та победа на зелените в редовния сезон на НБЛ.

Балкан доминираше през цялата среща. Спечели първата четвъртина с 24-18. Продължи да трупа преднина и във втората, като три минути преди нейния край със серия от 13-0 доведе до 41-22, стигна и до разлика от 20 точки 44-24, а полувремето завърши при 44-27.

И след почивката балканци продължиха с превъзходството си. След третата част преднината им вече бе 25 точки - 70-45. В  последната четвъртина бе достигната и най-голямата разлика от 29 точки, а последната сирена дойде при 88-67.

Марко Радонич бе най-резултатен за Балкан със 17 точки. С 16 е Дейшон Найт, 14 отбеляза Крис Минков, 10 има капитанът Димитър Димитров. С по 8 са Кени Хол и Михайло Секулович, който вчера не отпътува с отбора, а замина днес по обяд. Със 7 точки е Алекс Симеонов, 5 вкара Ивко Ивков, 3 има Марин Маринов. В игра влязоха още Станислав Цонков и Здравко Христов.

За Черно море Тича с по 14 точки са Коча Йовович и Джими Гавин,  11 точки и 9 борби има Симеон Илиев, с 10 е Цветомир Куртев.