Възпитаниците на треньора Николай Пеев постигнаха втори категоричен успех и във втората си среща от втория турнир на Младежката Евролига - Централноевропейска зона. Те се наложиха над словашикя Юниор Левице с 92-56 /17-21, 22-15, 29-10, 24-10/.

Малките балканци започнаха лошо и в средата на първата част техните съперници поведоха с 14-3, Левице спечели и първата чегтвъртина с 21-17. Въпреки оспорваната борба и през втората четвъртина, Балкан успя да направи обрат и на полувремето водеше с 3 точка - 39-36. След почивката момчетата на Балкан направиха изключителни серии - спечелиха третата част с 29-10, а четвъртата с 24-10 и в крайна сметка спечелиха мача с изразителното 92-56.

Стефан Михайлов бе най-резултатен с 18 точки, като овладя и 10 борби и е с 4 пресечени паса. Със 17 точки е Денис Петков, с 16 - Александър Гавалюгов. С най-висок коефициент на полезност обаче е Александър Стоянов, който има 9 отбелязани точки, 10 борби, 5 асистенции и 4 чадъра. С 12 точки е Павлин Иванов.

За Левице топреализатор стана Петър Ковачик с 26 точки, с 14 е Лукаш Кулчар.