В четвъртфиналния мач за Купата на България, който бе тази вечер в Универсиада, баскетболистите на Балкан не оставиха никакви шансове на Черно море Тича. Резултатът е красноречив - 101-53 /29-15, 20-18, 23-13, 29-7/. И утре от 20.30 ч. ще играят на полуфинала срещу победителя от двубоя Рилски спортист - А1 Академик, който започва тази вечер от 20.30 ч.

Зеленобелите надиграха категорично своя съперник. Още след първата четвъртина умаха двуцифрена преднина от 14 точки, на полувремето тя бе 16, а след третата част скокна до 26. Още преди последните десет минути моряците изглеждаха примирени и Балкан спечели с разгромната разлика от 48 точки.

За победителите точки отбелязаха всички, които играха. Заради травма, получена на тренировка през седмицата,  единствено не можа да вземе участие Здравко Христов.

Топреализатор стана Алекс Симеонов, който отбеляза 23 точки със стрелба 7 от 11, той овладя и 7 борби.  Кени Хол вкара 14 точки и е близо до дабъл-дабъл с 9 борби. Марко Радонич има 12 точки, с по 11 са Крис Минков и Димитър Димитров, 10 вкара Станислав Цонков, със 7 е Кейси Бенсън, 6 точки и 6 асистенции са в графата на  Дейшон Найт,  Ивко Ивков е с 3 точки, по 2 добавиха Михайло Секулович и Марин Маринов.

За Черно море Тича единствените с двуцифрено изражение на вкараните точки са Божидар Аврамов с 15 и Симеон Илиев с 13.

В първия полуфинал утре ще се срещнат Левски Лукойл Академик и Берое, които отстраниха съответно Академик Бултекс 99 със 115-74  и Черноморец с 85-73.