В първия си пролетен домакински мач футболният Балкан претърпя унизителна загуба от  Оборище Панагюрище с 0-5. В тази среща гостите бяха далеч по-добрия отбор. На полувремето водеха с 3-0 с голове в 3-та, 15-та и 43-та минута. През второто добавиха още два, фиксирайни категоричния си успех с 5-0. Балканци не създадоха нито едно чисто голово положение през цялата среща.

Първото и третото попадение за Оборище бяха дело на Георги Георгиев - Гайдата. Вторият гол бе отбелязан от Васил Тачев, който довкара топката след изпълнеа от него дузпа, която вратарят на Балкан Дончев спаси. След почивката Тачев вкара втория си гол в 75-та минута, а  в 85-та се разписа Нетов.

След тази втора поредна пролетна загуба Балкан се смъкна с две места по-надолу в класирането  - вече е на 15-то с 15 точки.   След него има само два отбора - Рилски спортист с 11 и Перун Кресна със 7.