Момчетата на Балкан до 16 години ще спорят за титлата шампион на България за тази възраст! Днес в един изключително оспорван полуфинал те успяха да обърнат Черно море Тича и спечелиха с 46-43 (2-9, 15-13, 17-10, 12-11).

Началото бе много лошо за Балкан, който през първата четвъртина вкара само 2 точки срещу 9 на съперника. След края на втората варненци продълхаваха да водят в резултата с 22-17.

След голямата почивка балканци плътно се доближиха и за първи път поведоха с 32-20 при оставащи 1.17 мин до края. След това вкараха още 2 точки за 34-30, но варненци намалиха до две  - 34-32 за Балкан преди последните десет минути.

В последната четвъртина се стигна до няколко равенства. След последното при 41-41 тройка на Стефан Михайлов даде аванс на нашите от 3 точки. Черно море върна 2 за 44-43, когато оставаха 48 секунди. Последваха пропуски и на двата отбора, а 2 секунди преди края при бърза атака Илиян Пищиков бе фаулиран и не трепна при изпълнение на двата наказателни удара - 46-43. След последвалия тайм аут и оставащи 2 секунди до сирената варненци бяха принудени да стрелят от центъра, топката не влезе и радостта на играчите на Балкан избликна!

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на големия треньор Иван Колев.

В утрешния финал  за титлата с начален час 15.00  те ще играят с победителя от втория полуфинал между Академик Бултекс 99 и БУБА баскетбол, който започва в 19.00 ч.

Илиян Пищиков отново бе най-резултатен за победата с 18 точки, има и 8 овладени топки. С 10 точки и 6 борби е Александър Гавалюгов. Стефан Михайлов бе близо до дабъл-дабъл - има 9 точки и 10 овладени топки.