Неприятна загуба записа футболният отбор на Балкан при първото си гостуване в Югозападната трета лига. В днешния втори кръг той отстъпи пред домакините от Перун Кресна с 4-3, след като бе повел с 3-1.

Перун откри резултата след автогол на защитник на Балкан. До края на полувремето балканци изравниха, също след автогол.

През второто полувреме Балкан отбеляза два гола и поведе с 3-1. Първо отбеляза Петко Петков, а след това точен бе Кристиян Ковачев.

След това дойде пълният обрат в полза на домакините, причина за който бяха неубедителни намеси на вратаря на Балкан и съдийските подпирания за домакините. Започна се с дузпата в полза на домакините, отсъдена от свързания със Скравена рефер Йото  Гарабедов, след която домакините намалиха на 2-3. Нещастният завършек бе в добавеното време, когато минута преди края Перун отбеляза победния гол.

Балканци могат единствено да съжаляват за множеството пропуски, които биха довели до съвсем различен краен изход на срещата.

В миналия шампионат Балкан отново загуби гостуването си на Перун в първите кръгове с 2-1.

В третия кръг другата събота, 22 август от 18.00 ч. Балкан е домакин на Рилски спортист Самоков.

Резултати от 2 кръг: Марек - Надежда Доброславци 6-1, Велбъжд Кюстендил - Вихрен 0-5, Рилски спортист - Сливнишки герой 2-1, Чавдар Етрополе - Пирин Разлог 2-0, Пирин ГД - Ботев Ихтиман 0-1, Банско - Беласица 0-1, Гранит Владая - Оборище 1-1, Левски Чепинци - Кюстендил 0-4