Футболистите на Балкан спечелиха гостуването си на четвъртодивизионния ОФК Костенец в първия областен кръг за купата на Аматьорската футболна лига. Победителите отбелязаха по един гол в двете полувремена. Първото вкара Йоан Маринов, през второто 2-0 направи Петко Петков.

Днес се изиграха още два мача от областния кръг на АФЛ. Чавдар Етрополе спечели с 3-1 гостуването си на Ком Годеч, а Рилски спортист отстъпи като домакин на Сливнишки герой.

От този първи кръг остава да се изиграе само една среща. Тя е между Козаро Ботевград и Ботев Ихтиман и ще бъде на 7 октомври, сряда от 16.00 ч. в Ботевград. Според предварителната програма в първия мач трябваше да се срещнат Балкан 1929 и Козаро Ботевград, но по-късно това решение бе променено от ръководството на АФЛ.