Днес мъжкият футболен отбор на Балкан спечели мача от междуобластния етап на турнира за Купата на АФЛ, като се наложи над Оборище Панагюрище с 3-0. Както е известно, Балкан е първенец на София област, а Оборище - на област Пазарджик.

Срещата бе на неутрален терен на стадиона в Герман. Балканци поведоха с 2-0 през първите 45 минути с голове на Петър Василев и Михаил Георгиев. През второто полувреме Ангел Ангелов след чудесен рейд фиксира крайното 3-0. Силно за Балкан игра юношата Николай Миков, който подаде отличен пас за едно от попаденията.

Също днес и също от междуобластния кръг първенецът на област Кюстендил Марек Дупница победи  като гост също с 3-0 четвъртодивизионния Железница, който е първи в София-град.

Така на финала на Югозападния регион ще се срещнат Балкан и Марек Дупница. Мачът също ще бъде на неутрален терен, може би отново в Герман. Остава да се разбере датата на провеждането му.