Тази вечер в първия си от петте декемврийски мача - гостуването на Черно море Тича, Балкан постигна победа с 86-72 (19-13, 21-24, 28-14, 16-21). Така балансът му в изиграните досега 4 срещи е 2 победи и 2 загуби.

След първата четвъртина Балкан имаше аванс от 6 точки - 19-13, в средата на втората той стана двуцифрен, но до нейния край домакините успяха да намалят изоставането си до 3 точки - 37-40.

Силна трета четвъртина на Балкан, спечелена с 28-14, донесе солидна преднина преди последните десет минути - 68-51. Крайниягт резултат: 86-72 за тима от Ботевград.

Давонтей Джордан бе най-резултатен за успеха с 20 точки, като има и 7 борби и 4 асистенции, но и 5 грешси. Тауан Ейджи вкара 14 точки и също овладя 7 пъти топката под двата коша, с 13 точки, 8 борби и 4 асистенции е Дарко Балабан, капитанът Димитър Димитров завърши с дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби, Крис Минков има 10 точки и 7 завършващи подавания.

Дебют с екипа на Балкан направи новият американски плеймейкър Сияни Чембърс - той бе в игра 15 минути и отбеляза 9 точки. С 6 е Божидар Аврамов, 3 вкара Марин Маринов. Първи минути при мъжете изигра и Мариян Хубанов от втория отбор.

За домакините от Черно море Тича над всички бе Георги Боянов. Той стана топреализатор с 24 точки, като твърде лесно елиминираше своите пазачи, освен това овладя 8 борби и направи 4 асистенции. Другият с двуцифрен актив е Александър Милов с 12 точки.

В понеделник, 14 декември от 19.00 ч. в Арена Ботевград Балкан посреща Рилски спортист. Мачът е без публика.