Тази вечер баскетболистите на Балкан спечелиха домакинството си срещу Спартак Плевен с 85-79 (14-13, 30-21, 26-15, 15-30). Това бе тяхна пета поредна победа от началото на шампионата, вече са с баланс 6 успеха и 3 загуби.

Оспорвана първа част, в самия й край Балкан поведе и я спечели с 14-13. Във втората зелените заиграха малко по-добре и след първото полувреме преднината им бе двуцифрена - 44-34.

Домакините превъзхождаха осезаемо в третата четвъртина, която спечелиха с 26-15. Две минути преди нейния край разликата в тяхна полза бе 24 точки - 70-46. Изиграха обаче доста слаби последни десет минути. Те бяха спечелени от Спартак с 30-15, като тимът от Плевен дори намали изоставането си до 4 точки при оставащи 23 секунди преди края при 81-77.

Както и в мача в Бургас, зелените отново загубиха борбата под двата коша. Имат и слаба стрелба от разстояние - 5 тройки от 20 шута (25%) спрямо 9 от 28 на съперника (32%). Балкан направи 15 асистенции повече - 28-13, но много грешки - 18, с една повече бяха тези на съперника.

Срещата нямаше кой знае какви баскетболни достойнства. Играта на двата тима би могла да очарова само част от празните седалки по трибуните на Арена Ботевград, но далеч не всички, само най-пристрастните.

Най-резултатни за победителите с по 18 точки са Крис Минков и Дарко Балабан. Сияни Чеймбърс вкара 13 и направи 7 завършващи подавания.  С дабъл-дабъл от 12 точки и 14 борби е Тауан Ейджи, 11 точки отбеляза Димитър Димитров.  С 8 точки и 9 асистенции е Давонтей Джордан, 4 вкара Николай Грозе, 1 добави Божидар Аврамов.

За Спартак над всички бе Димитър Маринчешки, той стана топреализатор с 22 точки и завърши с дабъл-дабъл от 11 овладени топки. С 15 точки е Николай Маринов, 12 вкара Мартин Маринов, 11 има Любен Пасков.

Следващата среща на Балкан е на 12 януари, когато гостува на Берое Стара Загора.

Снимки: БК Балкан, Стоян Христов