Отборът на Черноморец (Бургас) излезе като победител от един от най-ироничните мачове в цялата история на българския баскетбол. "Акулите" на Васил Евтимов се нуждаеха от цели четири продължения, за да стигнат до победа срещу Берое със 123-121 (19-16, 27-16, 16-26, 16-20, 45-43)  в гладиаторски двубой от 17-ия кръг на родното първенство, проведен в бургаската зала "Бойчо Брънзов". Това е най-дългият мач в историята на НБЛ, продължил цели 60 минути чисто време.

Този успех обаче не бе никак достатъчен на бургазлии, които загубиха шанс за четвъртото място в класирането преди началото на третото завъртане. "Акулите" се нуждаеха от успех с поне 6 точки в днешния мач, за да разполагат с възможност за четвъртата позиция. Общо седем души от двата тима бяха извадени от игра с по пет фаула след изключителната битка на паркета.

Иначе тимът на Васил Евтимов записва седмата си победа за кампанията и се изкачва временно до петата позиция в подреждането с актив от 7 победи и 8 загуби, колкото има и тимът на Академик (Пловдив). Берое пък брани четвъртото място и остана с баланс от 8 успеха и 7 поражения.

Нервният мач не се размина и без грозни прояви. Президентът на Черноморец Васил Стоянов на няколко пъти репликираше решенията на съдиите по време на мача, а кулминацията дойде в първото продължение. Тогава Стоянов отново изригна, но този път бе помолен да напусне залата. Последва около 5-минутно спиране на играта заради разправии между него и комисаря Румен Калпакчиев, като в крайна сметка президентът напусна и баскетболът отново излезе на преден план.

Марвин Смит записа феноменалните 36 точки и 21 борби за 50 минути игра за Черноморец. Константин Коев вкара 33 точки и взе 10 борби за 57 минути, Дианте Болдуин най-сетне се добра до "трипъл-дабъл" - 25 точки, 16 борби и 13 асистенции за 58 минути, а Уендъл Люис остави 16 точки и 5 борби.

За Берое Дерик Джийн и Брейд Роуз отбелязаха по 24 точки, Симеон Илиев вкара 18 и грабна 11 борби, Павел Маринов завърши със страхотен "дабъл-дабъл" от 16 точки и 17 борби, Кейлъб Бишъп добави 15 и 10 борби, а Джеймс Гавин остави 13 точки и 7 асистенции.

ЧЕРНОМОРЕЦ: Дианте Болдуин 25, Евгени Хаджирусев 6, Константин Коев 33, Марвин Смит 36, Уендъл Люис 16 (Борис Войков 3, Ангел Пейчинов 2, Милош Милодрагович 2, Томас Читадзе)

БЕРОЕ: Джеймс Гавин 13, Дерик Джийн 24, Павел Маринов 16, Кейлъб Бишъп 15, Станислав Ваклинов 4 (Брейди Роуз 24, Симеон Илиев 18, Дамян Минков 4, Михаил Комбаков 3)