Днес футболистите на Балкан 1929 постигнаха победа с 3-2 срещу втория отбор на Ботев Враца. Тя се игра на обновеното игрище в Скравена.

Срещата започна много резултатно и още до 13-та минута Балкан водеше с 3-1. Първи вкара в 5-та минута Павел Петков. Младоците от Ботев веднага изравниха след получен рикушет. В следващите няколко минути футболистите на Балкан отбелязаха два гола - първо точен след удар с глава бе Емил Колев, а след това 3-1 направи новият централен нападател Калоян Бонев. Крайното 3-2  бе оформено в последната минута на срещата.

В този мач повторен дебют след продължително възстановяване от операция направи Ивайло Бояджиев. Все още травма лекува Кристиян Ковачев.

Следващата проверка на Балкан ще бъде след два дни - в петък, когато гостува на юношите на Славия до 19 години. Предвидената за събота контрола в Ботевград с Локомотив Мездра пропадна заради отказ на тима от Мездра.