Домакините от Спартак затрудниха Балкан, но зелените спечелиха днешното си гостуване в Плевен с 80-70 (21-25, 21-14, 21-14, 17-17). Това бе техен 13-ти успех от началото на редовния сезон в НБЛ.

Спартак поведе с 9-0, в средата на първата част воеше с 15-9 и взе първата четвъртина с 4 разлика - 25-21. Балканци спечелиха втората и третата част с един и същи резултат - 21-14, и преди последния период имаха преднина от 10 точки - 63-53. В заключителния период домакините започнаха със серия 8-2 и се доближиха само до 4 точки - 65-61 в 33-та минута. До края баскетболистите на Балкан бяха по-точни и победиха с 80-70.

Най-резултатни за победителите с по 16 точки бяха Димитър Димитров и Сияни Чеймбърс. 14 точки вкара Дарко Балабан, 11 има Николай Грозев,  с 10 е Тауан Ейджи. Божидар Аврамов отбеляза 7 точки, с 3 е Здравко Христов, 2 има Вутев, 1 добави Джордан.

За Спартак М. Маринов отбеляза 18 точки, със 17 точки и 11 борби е Маринчешки, В. Христов вкара 10, с по 8 са Ивков и Тодоров.

В събота има две дербита: Левски Лукойл - Берое и Академик Пловдив - Рилски спортист. Последният мач от кръга е в понеделник, срещат се Ямбол и Черно море Тича. След тези мачове идва турнирът за Купата на България, който започва на 11 март.