Футболният отбор на Балкан постигна трети пореден успех от началото на пролетния полусезон. Днес при гостуването на Рилски спортист в Самоков воденият от Иван Редовски тим победи домакините от Рилски спортист с 2-0 пред погледа на председателя на Зоналия съвет на БФС Валентин Чакъров.

Футболистите на Балкан вкараха двата гола през първото полувреме. В 8-та минута откри Емил Колев, който засече с глава центриране на Павел Петков. Второто попадение бе в 25-та минута и бе отбелязано от Калоян Бонев след самостоятелен рейд. Освен това през тази първа част балканци на два пъти улучиха гредите на вратата на домакините след удари на Калоян Бонев и Ангел Ангелов.

През вторите 45 минути футболистите на Балкан продължиха да имат превес, като пропуснаха още няколко изгодни положения за гол.

В дербито на върха Марек постигна успех с 3-0 над временния лидер Кюстендил. Беласица изгуби 2 точки при гостуването на Гранит Владая - 1-1, Вихрен взе трите точки като гост на Перун Кресна - 0-1. Последният Банско взе глътка въздур, като победи у дома Ботев Ихтиман с 1-0, Победи като гости постигнаха Оборище Панагюрище над Левски Чепинци с 1-0 и Надежда Доброславци над Велбъжд Кюстендил с 4-1.Чавдар спечели в Етрополе срещу Сливнишки герой с 2-1.  В "пиринското" дерби Пирин Гоце Делчев се наложи над Пирин Разлог с 3-0.

След трите поредни пролетни победи Балкан се премести с едно място по-нагоре - 9-то, с 28 точки. Има и един мач по-малко. В следващия 21 кръг другата събота - 13 март, в Ботевград е регионалното дерби с Чавдар Етрополе.

На върха с по 46 точки са първият Марек и вторият Вихрен.