Балкан завърши 0-0 при гостуването си на Пирин Гоце Делчев в мач от 22 кръг на Югозападната трета лига. По-недоволни от този факт със сигурност са футболистите на Балкан, които имаха доста повече положения , но не можаха да ги реализират. Срещата бе на подгизнал терен от валящия цял ден дъжд, а качеството на настилката бе с една степен по-малко лошо от това на стадиона в Ботевград.

През първото полувреме балканци на два пъти улучваха гредите чрез Ангел Ангелов и Симеон Иванов, имаха и още изгодни положения . През второто от удобни позиции пропуснаха Павел Петков в 74-та минута, чийто удар от границите на наказателното поле бе неточен. А пет минути по-късно Калоян Бонев бе близо до гола, на ударът му от десетина метра мина  над гредата. Преди това страхотен шут от воле на Здравко Атанасов бе спасен от вратаря на Пирин. Домакините имаха само едно добро положение, което в 75-та минута бе спасено от вратаря на Балкан Котев.

"Създадохме много възможности за гол, но за съжаление не можахме да вкараме нито едно от тях. Изгубихме две точки. От друга страна, обаче, равенство навън не е чак толкова зле", каза след мача треньорът Иван Редовски.

След тоззи кръг Балкан се придвижи с едно място по-нагоре - вече е седми с 32 точки, колкото има и осмият Ботев Ихтиман.

В сряда, 24 март ще се изиграят мачовете от междинния 24 кръг. В него Балкан приема Банско, срещата е от 15.00 ч.

В другите мачове: Марек - Оборище Панагюрище 3-2, Чавдар Етрополе - Вихрен 1-2, Кюстендил - Беласица 1-1, Левски Чепинци - Ботев Ихтиман 1-0, Банско - Сливнишки герой 3-0, Перун Кресна - Велбъжд 2-0, Рилски спортист - Надежда Доброславци 1-0, срещата Гранит Владая - Пирин Разлог бе отложена.