Съперник на отбора на Балкан в четвъртфиналния мач от турнира за Купата на ФИБА Европа е руският Парма. Тази вечер отборът от град Перм победи във втория осминафинал Рилски спортист с 90-61.

Руснаците бяха по-убедителни в началото и излязоха напред с 18:7 чрез Марсел Понитка, Адаш Яскевичус и Борис Савович. Рилецо отвърна чрез Алекс Симеонов, Николас Карвачо и Тихомир Желев за 20:27 след 10 минути игра. През втория период авансътна Парма набъбна до 16 точки, но Николас Карвачо фиксира 35:48.

След паузата участникът в силната ВТБ Лига направи преднината си 22 точки след серия от 9-0, дело на дуото Адаш Яскевичус и Марсел Понитка. Тя бе прекъсната от успешен наказателен удар на Карвачо и тройка на Алекс Симеонов. Парма обаче не се притесни и стигна до +27 точки, като до финалната сирена не изпусна инициативата.