Баскетболистите на Балкан спечелиха днешното си гостуване на Черно море Тича с 99-78 (24-21, 21-21, 35-14, 21-22). Това бе тяхна пета поредна победа, те имат общо 15 досега от началото на първенството. След успеха над последния Черно море Тича, след няколко дни - в събота, им предстои гостуване на заемащия първото място Рилски спортист.

Отборът на Балкан замина за Варна тази сутрин, като с тима не бе Божидар Аврамов, на когото  бе дадена почивка за този мач.  Домакините играха силно през първите две части, като на полувремето изоставаха само с 3 точки - 42-45. В третата четвъртина обаче балканци увеличиха темпото, спечелиха я с 35-14 и поведоха с 22 разлика - 78-56. До края на срещата успяха да запазят преднината си от над двайсет точки - 99-78.

Седем играчи на Балкан вкараха над десет точки. Най-резултатен с 15 бе Дарко Балабан за по-малко от двайсет минути на полето. С 14 точки е Сияни Чеймбърс, той има и 6 асистенции. 13 отбеляза Крис Минков, с 12 е Димитър Димитров, който бе  в игра по-малко от 17 минути.  Давонтей Джордан вкара 11 точки и направи 6 асистенции, с по 10 са Станимир Маринов - също с 6 завършващи подавания, и Николай Грозев.  Тауан Ейджи завърши с 9 точки, 3 има Вутев, с 2 е Илиян Пищиков. В игра влязоха още и Здравко Христов и Марин Маринов.

Топреализатор за Черно море Тича е американецът Терънс Томсън с 19 точки, той е с дабъл-дабъл от 14 овладени борби.  С дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби е Мартин Стефанов, 12 вкара Георги Боянов.