Резултатът в заглавието не е сгрешен: днес Балкан вкара 8 (осем) гола като домакин на Оборище Панагюрище в среща от 27 кръг на Югозападната трета лига. На градския стадион "Христо Ботев" играчите в зелено-черно превъзхождаха тотално и крайният резултат е красноречиво доказателство за надмощието им срещу отбор, който бе преди тях в класирането. С този успех обаче Балкан изпревари Оборище и вече е на шесто място с 42 точки, тимът от Панагюрище остава с 41.

Това бе рекорден резултат за Балкан, който във втория пролетен кръг разгроми Перун Кресна със 7-1.

Домакините вкараха първия гол в 8-та минута, когато Емил Колев засече с глава топката в мрежата след ъглов удар. В 24-та минута 2-0 направи Калоян Бонев - той също отбеляза с удар с глава след центриране от фаул на Павел Петков. Само две минути по-късно Ангел Ангелов вкара третото попадение.

В 30-та минута бомбен шут на Йордан Апостолов разтресе напречната греда на вратата на гостите. Но само минута по-късно Павел Петков вкара за 4-0 след страхотен самостоятелен рейд, оставяйки на място няколко играчи на съперника. В 36-та минута се получи копие на втория гол на Балкан - точен отново бе Калоян Бонев след центриране на Павел Петков. А в 38-та минута резултатът набъбна на 6-0 в полза на Балкан след добра акция на Кристиян Ковачев.

Страхотна многоходова комбинация  на Балкан доведе до седми гол - в 54-та минута Кристиян Ковачев я завърши по чудесен начин. А 8-0 стана в 65-та минута, когато Павел Петков увенча блестящата си игра в този мач. До края гостите от Панагюрище успяха да върнат само един гол в 68-та минута.

Останалите резултати от днешния 27 кръг: Чавдар Етрополе - Марек 2-2, Вихрен - Кюстендил 0-1, Сливнишки герой - Беласица 1-2, Рилски спортист - Пирин Гоце Делчев 0-2, Пирин Разлог - Ботев Ихтиман 4-2, Перун Кресна - Банско 1-1, Велбъжд - Гранит Владая 0-2, Надежда Доброславци - Левски Чепинци 1-1.

В сряда, 21 април в мач от отложения 23 кръг, Балкан ще бъде домакин на Банско.  Срещата е от 17.00 ч. на стадион "Христо Ботев".

В 28 кръг другата събота, 24 април Балкан гостува на третия във временното класиране Беласица Петрич.