Възелът за разпределение на местата от четвърто до шесто бе разплетен едва в последните два мача от редовния сезон. Берое загуби гостуването си в Самоков - очаквано, само прекалени оптимисти или хора с хазартно мислене биха допуснали друг изход от тази среща.

По този начин тимът от Стара Загора зае шестото място в редовния сезон и ще срещне Балкан в четвъртфиналната плейофна серия. Тя се играе до 2 победи от 3 мача, като домакинското предимство в евентуалния трети мач е за Балкан.

В другия мач, имащ значение за класирането, Черноморец спечели като домакин на Спартак Плевен с 95-75 (22-23, 17-17, 30-19, 26-16) . Така отборът от Бургас е четвърти в редовния сезон, пети остана пловдивският Академик. Двата отбора ще се срещнат на четвъртфинал с домакинско предимство на бургазлии.

Другите две двойки бяха ясни далеч преди днешния последен 27 кръг. Това са първият Рилски спортист срещу осмия Спартак и вторият Левски Лукойл срещу седмия Ямбол.

Плейофите стартират на 23 април, като на четвъртфиналите се играе до две победи от три мача.