Във втория полуфинал на турнира за Купата на ФИБА Европа Стал Остров от Полша победи румънския Орадя със 77-66 (18-24, 25-8, 14-14, 20-20). И в неделя ще играе за трофея с победителя от първия полуфинал - Ирони Нес Циона.

Орадя спечели първата част, но във втората отстъпваше значително на своя съперник - 8-25. Останалите две четвъртини завършиха при равен резултат, но от края на третата до края на четвъртата полският тим поддържаше двуцифрена разлика.

Най-резултатни за победителите бяха Джордж Кел с 19 точки, Дензъл Андерсън с 16, Марк Огдън  13, 12 вкара Крис Смит, с 11 е Якуб Гарбач.

За Орадя с 15 точки е Никола Маркович, 13 вкара Брусард, 11 - Зекович.

В неделяот 18.00 ч.  в Менора Мивтахим Арена в мача за третото място ще играят руският Парма и Орадя.

А във финала за Купата на ФИБА Европа, който е от 21.00 ч., съперници са израелският Ирони Нес Циона и Стал Остров от Полша.

В тазгодишното издание на втория по сила клубен турнир, администриран от ФИБА, голям успех постигна Балкан. Той се класира на осминафинал, на четвъртфинала отстъпи пред Парма.