Баскетболистите на Балкан загубиха втория мач за за трето-четвърто място при гостуването си на Академик Пловдив сък 72-59 (20-20, 16-10, 16-12, 20-17)  . Резултатът от серията, която се играе до 2 успеха, стана 1-1 победи. Решителната трета среща е в неделя, 23 май от 19.00 ч. в Ботевград.

Балкан бе надигран в този мач въпреки подкрепата на доста свои фенове, дошли от Ботевград. Бе равностоен донякъде само в първата четвъртина, в която след 6-0 за Академик поведе с 20-16 минута преди нейния край, но тя завърши при равенство 20-20. След втория период домакините имаха аванс от 6 точки - 36-30.

След третата част Академик прибави още 4 точки към преднината си и преди последните десет минути вече имаше двуцифрен аванс - 52-42. Продължи да доминира и след това, като 4 минути от началото на последната четвъртина натрупа разлика от 20 точки - 62-42. До края зелените успяха само да намалят разликата до 13 точки за крайното 72-59.

За статистиката: Димитър Димитров бе най-резултатен за Балкан с 15 точки. Другият с двуцифрен актив е Сияни Чеймбърс с 11. Дарко Балабан е с 8 точки и 10 борби.

За победителите топреализатор със 17 точки стана Николай Николов. С 15 е Обрад Томич. Трима вкараха по 11 - Васил Бачев, Йере Вучица и Джахи Карсън.